Logo witryny podlaskie.eu
Banerek Poznaj Podlaskie
Logo Biuletynu Informacji Publicznej
Banerek Poznaj Podlaskie

Zgłoś swego kandydata! Trwa nabór do XIX edycji nagrody Podlaska Marka

20 stycznia 2023

Marszałek Kosicki i kobieta w czerwieni na tle ścianki z żubrami

Konferencja Podlaska Marka / UMWP

Można wskazać m.in. najlepsze produkty spożywcze, użytkowe, wydarzenia kulturalne, społeczne biznesowe czy inwestycje, a także inicjatywy skierowane do osób z niepełnosprawnościami. Wszystkich kategorii jest dziesięć i w każdej zostanie wybrany jeden laureat. Jak co roku swojego faworyta wybiorą też internauci. Zgłoszenia przyjmowane są do 1 lutego br., a o szczegółach tegorocznej edycji konkursu informowali w czwartek, 19 stycznia marszałek Artur Kosicki i dyrektor Departamentu Współpracy z Zagranicą i Promocji Magdalena Łyżnicka-Sanczenko.

Podlaska Marka to jeden z najstarszych i najbardziej prestiżowych plebiscytów odbywających się na terenie regionu, organizowany nieprzerwanie od 2004 r. przez Marszałka Województwa Podlaskiego. Od początku cieszy się dużym zainteresowaniem regionalnych organizacji, producentów i konsumentów.

Promocja regionu

Jak zauważył marszałek Kosicki, nawet w trudnym okresie pandemii konkurs utrzymywał wysoki poziom i cieszył się bardzo dużym zainteresowaniem.

– To jest sztandarowe wydarzenie samorządu województwa. Pokazujemy to, co mamy najlepsze, a jest naprawdę czym się chwalić i to w wielu obszarach: biznesu, kultury, działań społecznych, wydarzeń, inwestycji i innych – mówił marszałek i zaznaczył, że Podlaska Marka jest znakomitą formą promocji regionu.

– Ważne jest, żebyśmy teraz w tym czasie, kiedy w niektórych branżach mamy problemy spowodowane sytuacją geopolityczną – chodzi tu m.in. o turystykę – podejmowali tego typu działania, żebyśmy głośno mówili o wszystkim, co jest w naszym regionie najlepsze: o ludziach, o firmach, o wydarzeniach, tak aby zachęcać do kupowania produktów, nawiązywania relacji biznesowych, ale też do odwiedzania tych wspaniałych miejsc w województwie podlaskim – powiedział Artur Kosicki, zachęcając udziału w tegorocznej edycji Podlaskiej Marki.

Kategorie

Konkurs od ubiegłego roku ma dziesięć kategorii. Są to: Produkt spożywczy, Produkt użytkowy, Inwestycja, Odkrycie, Wydarzenie, Kultura, Społeczeństwo, Biznes, Projekt 4.0 i Marka bez barier.

Jak wyjaśniała Magdalena Łyżnicka-Sanczenko są trzy warunki uczestnictwa w konkursie.

– Wszystkie zgłaszane produkty, przedsięwzięcia, usługi muszą być zlokalizowane na terenie naszego regionu, powinny mieć pozytywny wpływ na wizerunek regionu. Nie wolno też zgłaszać laureatów poprzednich edycji Podlaskiej Marki – mówiła dyrektor.

Decyzję o wyborze zwycięzców w każdej z kategorii podejmie kapituła konkursu. Ale jak co roku swego laureata wybiorą internauci w Konkursie Podlaskiej Marki Konsumentów.

– Ten konkurs towarzyszący Podlaskiej Marce cieszy się również ogromnym zainteresowaniem, czego dowód dali internauci w ubiegłym roku, oddając rekordową liczbę ponad 7 tys. głosów – mówiła dyrektor Łyżnicka-Sanczenko.

Tradycyjnie podczas finału Podlaskiej Marki poznamy Ambasadora Podlaskiej Gospodarki – w ubiegłym roku tytuł ten trafił do Podlaskiego Klubu Biznesu i Honorowego Ambasadora Województwa Podlaskiego, którym w 2022 został Wojciech Nowicki.

Daty

Swego kandydata do Podlaskiej Marki 2022 może zgłosić każdy. Należy to zrobić do 1 lutego br. za pośrednictwem strony www.podlaskamarka.pl. Następnie, kapituła konkursu ogłosi po trzech nominowanych w każdej z kategorii. Zwycięzców poznamy podczas uroczystej gali finałowej.

 

Aneta Kursa
red.: Małgorzata Sawicka
fot.: Krzysztof Duszyński

 

 

Opublikował: Małgorzata Januszkiewicz

20 stycznia 2023

Powrót na początek strony