Logo witryny podlaskie.eu
Banerek Poznaj Podlaskie
Logo Biuletynu Informacji Publicznej
Banerek Poznaj Podlaskie

Gramy na finisz. Koncert dla Tomusia Tołoczko

10 lutego 2024

Zenon Martyniuk, Bracia Lewkowscy, Impuls, Diadem – to tylko kilku spośród wykonawców, których było można usłyszeć podczas tego charytatywnego wydarzenia. Wyjątkowy koncert połączony z licytacjami odbył się w piątkowy (9.02) wieczór w Dobrzyniewie Dużym. W gronie darczyńców znalazł się m.in. dyrektor Gabinetu Marszałka urzędu marszałkowskiego Robert Jabłoński. Środki zgromadzone podczas koncertu będą przeznaczone na rzecz malutkiego mieszkańca Dobrzyniewa Dużego Tomusia Tołoczko.

– Jestem przekonany, że dzięki serdeczności i życzliwości osób biorących udział w wydarzeniach takich jak to dzisiejsze, zdrowie Tomusia Tołoczko szybko wróci do normy – mówił Robert Jabłoński. 

W piątkowy wieczór na hali sportowej w szkole w Dobrzyniewie wystąpiła plejada gwiazd: Minimal, Diadem, Blondi, Rider, Focus, Zenon Martyniuk, Bracia Lewkowscy, Marcin Siegieńczuk, Impuls, Dobryje Grajki, Spike i Fajzer. Imprezę poprowadził znany DJ Michał Podgórski. W trakcie spotkania odbyły się liczne licytacje, z których dochód także wspomoże leczenie chłopca.

Tomek Tołoczko, któremu poświęcony był koncert, to niespełna trzymiesięczny mieszkaniec Dobrzyniewa Dużego. Urodził się on z wadą wzroku i jedynie kosztowna operacja w Stanach Zjednoczonych może mu pomóc go uratować. Dzięki ludziom dobrej woli, pieniądze na zabieg udało się już zebrać, ale okazało się, że chłopca i jego rodziców czeka jeszcze kosztowna rehabilitacja. Stąd pomysł na koncert połączony z licytacjami.

Anna Augustynowicz
fot.: Krzysztof Duszyński

Publikujący: Anna Augustynowicz

10 lutego 2024

Powrót na początek strony