Logo witryny podlaskie.eu
Banerek Poznaj Podlaskie
Logo Biuletynu Informacji Publicznej
Banerek Poznaj Podlaskie

Mistrzostwa Województwa Podlaskiego International Budokai 2023

31 października 2023

Karate Kyokushin Budokai, Ju Jitsu i Grappling to dyscypliny, w których w ubiegły weekend (28–29 października) zmierzyli się młodzi adepci wschodnich sztuk walki. Pojedynki odbywały się na hali sportowej Zespołu Szkół w Szumowie w ramach Mistrzostw Województwa Podlaskiego Polskiej Federacji Sztuk Walki Budokai. Patronem turnieju był Jarosław Cukierman, wójt gminy Szumowo. Jego organizacje wsparł również Marszałek Województwa Podlaskiego Artur Kosicki.

Mistrzostwa zgromadziły około 164 zawodników i zawodniczek, nie tylko z województwa podlaskiego, ale też i z mazowieckiego i lubelskiego. Turniej odwiedzili również sportowcy wietnamskiej organizacji International Budokai, którym przewodniczył wielki mistrz Shihana Chu Van Troung.

Największe wrażenie wywarły pełnokontaktowe walki w formule Kyokushin Budokai, charakteryzującej się mniejszą ilością zabezpieczeń i luźniejszymi regułami. Emocji nie zabrakło również w trakcie walk młodszych juniorów, którzy mimo kasków i ochraniaczy, wykazywali najprawdziwszego sportowego ducha walki, dostarczając widowni – a zwłaszcza obserwującym ich rodzicom – niezapomnianych emocji.

– Zawody odbyły się w dobrej atmosferze rywalizacji sportowej, a wszyscy medaliści otrzymali wspaniałe puchary, pamiątkowe dyplomy i inne nagrody – podsumował prezes Polskiej Federacji Sztuk Walki Budokai Shihan Artur Więzowski.

źródło: Mazowiecko-Podlaski Klub Karate
oprac.: Dawid Korpacz

Publikujący: Dawid Korpacz

31 października 2023

Powrót na początek strony