Logo witryny podlaskie.eu
Banerek Poznaj Podlaskie
Logo Biuletynu Informacji Publicznej
Banerek Poznaj Podlaskie

Publikacje turystyczne. Zobacz co oferuje Podlaskie

29 sierpnia 2023

Podlaskie oferuje wiele atrakcji turystycznych. Każdy może tu znaleźć coś ciekawego dla siebie. Wychodząc naprzeciw zainteresowaniu turystów, Urząd Marszałkowski Województwa Podlaskiego przygotował kilka folderów informacyjnych oraz filmów promujących region.

Szukasz informacji o najciekawszych miejscach w województwie podlaskim? Byłeś już w regionie, ale chciałbyś zobaczyć więcej? A może potrzebujesz propozycji spędzenia weekendu z dala od zgiełku wielkiego miasta?

Zajrzyj do naszych publikacji, na pewno znajdziesz coś dla siebie.

Jeśli lubisz wypoczywać Aktywnie lub Na wodzie z pewnością zainteresują Cię liczne szlaki piesze, rowerowe i wodne czy możliwości ekstremalnych przeżyć w otoczeniu podlaskiej przyrody.

Jeśli planujesz wakacje Z rodziną z pewnością znajdziesz wymarzone miejsca, by wspólnie spędzić czas. Jeśli chcesz odetchnąć, zrelaksować się i spędzić czas Bez pośpiechu, odkryjesz tu coś dla ciała i dla ducha, a na dodatek oczarują Cię smakowite podlaskie przysmaki.

Jeśli interesuje Cię bogactwo róznorodności, z którego słynie Podlaskie, odnajdziesz W kulturowym tyglu nie tylko mozaikę wyznań i etnicznego bogactwa od wieków istniejących na tych terenach, ale też świat kulturowych festiwali i festynów regionalnych. Podlaskie to także wiele miejsc kultu religijnego i stale rozwijająca się regionalna turystyka pielgrzymkowa, w której istotną rolę zajmują prawosławne świątynie i sanktuaria.

Na zakończenie (lub początek) wizyty w regionie na przyrodnicze ścieżki zapraszają Żubry, łosie, ptaki i robaki, które spotkasz nie tylko w parkach narodowych.

Wiele ciekawych, ale i nieoczekiwanych informacji, można znaleźć na portalu Podlaskie.Travel prowadzonym przez Podlaską Regionalną Organizację Turystyczną. Na jej zlecenie powstał także kilkuminutowy film promujący atrakcje turystyczne województwa podlaskiego.

Publikacje dostępne w językach obcych:

EN: Active leisureWater leisure; Family-friendlySlow leisureA melting pot of culturesEuropean bisons, elks, birds and insects.

DE: Aktiv; Vom Wasser aus; Mit der FamilieOhne EileIm KulturtiegelWisente, Elche,Vögel und Würmer.

RU: AктивноНа воде; C семьёйНе спешаМногокультурьеЗубры, лоси, птицы и насекомые.

 

Departament Edukacji, Sportu i Turystyki / oprac. Marcin Nawrocki

Publikujący: Cezary Krystian Rutkowski

29 sierpnia 2023

Powrót na początek strony